Kalender

APRIL
3 Viltspår grundkurs 10.00-13.00, ansvarig Lena Thunholm
7 Appelltävling, ansvarig Marita Teräs
10 Styrelsemöte 19.00-21.00, ansvarig Anki Lindholm
10 Viltspår grundkurs 10.00-13.00, ansvarig Lena Thunholm
17 Viltspår grundkurs 10.00-13.00, ansvarig Lena Thunholm
23 Skottträning 18.00, ansvarig Marita Teräs (anmäl till info@gnesta-trosa-bk.se)
24 Rallylydnad grundkurs 18.00-19.30, ansvarig Kristina Strömberg & Ingela Falk Jensen
27 MH uppfödare, ansvarig Helen Magnusson
30 Skottträning 16.00, ansvarig Marita Teräs (anmäl till info@gnesta-trosa-bk.se)

MAJ
1 Nose Work 1 Tävling Samtliga Moment, ansvarig Lena Ö
8 Styrelsemöte 19.00-21.00, ansvarig Anki Lindholm
8 Rallylydnad grundkurs 18.00-19.30, ansvarig Kristina Strömberg & Ingela Falk Jensen
9 Skottträning 18.00, ansvarig Marita Teräs (anmäl till info@gnesta-trosa-bk.se)
11 Fixardag 9.30, ansvarig Eva Björk
14 Skottträning 18.00, ansvarig Marita Teräs (anmäl till info@gnesta-trosa-bk.se)
15 Rallylydnad grundkurs 18.00-19.30, ansvarig Kristina Strömberg & Ingela Falk Jensen
22 Rallylydnad grundkurs 18.00-19.30, ansvarig Kristina Strömberg & Ingela Falk Jensen
25 MH uppfödare, ansvarig Helen Magnusson
27 Brukstävling spår lägre/högre, ansvarig Eva Björk
29 Rallylydnad grundkurs 18.00-19.30, ansvarig Kristina Strömberg & Ingela Falk Jensen

JUNI
4 Medlemsmöte 18.00, ansvarig Anki Lindholm
5 Rallylydnad grundkurs 18.00-19.30, ansvarig Kristina Strömberg & Ingela Falk Jensen
12 Rallylydnad grundkurs 18.00-19.30, ansvarig Kristina Strömberg & Ingela Falk Jensen
13 Styrelsemöte 19.00-21.00, ansvarig Anki Lindhom
15 Brukstävling sök lägre/högre/elit, ansvarig
16 Brukstävling skydd lägre/högre/elit, ansvarig
19 Rallylydnad grundkurs 18.00-19.30, ansvarig Kristina Strömberg & Ingela Falk Jensen
28 Sommarläger Nose Work, ansvarig Lena Thunholm och Maria Holm
29 Sommarläger Nose Work, ansvarig Lena Thunholm och Maria Holm
30 Sommarläger Nose Work, ansvarig Lena Thunholm och Maria Holm

JULI
4 Nose Work 1 Tävling Enskilda Moment, ansvarig Lena Thunholm

AUGUSTI
8 Styrelsemöte 19.00-21.00, ansvarig Anki Lindholm
14 Lydnadstävling startklass/klass 1/klass 2, ansvarig Ulrika Holmberg
17 Nose Work Temadag, ansvarig Maria Holm och Lena Thunholm
23 SM i bruks i Sörmland
24 SM i bruks i Sörmland
25 SM i bruks i Sörmland

SEPTEMBER
18 Medlemsmöte 19.00, ansvarig Anki Lindholm
25 Nose Work 1 Tävling Samtliga Moment, ansvarig Ulrika Holmberg

OKTOBER
10 Styrelsemöte 19.00-21.00, ansvarig Anki Lindhom
26 Nose Work 2 Tävling Samtliga Moment, ansvarig Maria Gabrielsson

NOVEMBER
14 Styrelsemöte 19.00-21.00, ansvarig Anki Lindhom

DECEMBER
12 Styrelsemöte 19.00-21.00, ansvarig Anki Lindhom
21 Nose Work 1 & 2 Tävling Samtliga Moment, ansvarig Catrin Englund