Kalender

APRIL
3 Viltspår grundkurs 10.00-13.00, ansvarig Lena Thunholm
7 Appelltävling, ansvarig Marita Teräs
10 Styrelsemöte 19.00-21.00, ansvarig Anki Lindholm
10 Viltspår grundkurs 10.00-13.00, ansvarig Lena Thunholm
17 Viltspår grundkurs 10.00-13.00, ansvarig Lena Thunholm
23 Skottträning 18.00, ansvarig Marita Teräs (anmäl till info@gnesta-trosa-bk.se)
24 Rallylydnad grundkurs 18.00-19.30, ansvarig Kristina Strömberg & Ingela Falk Jensen
27 MH uppfödare, ansvarig Helen Magnusson
30 Skottträning 16.00, ansvarig Marita Teräs (anmäl till info@gnesta-trosa-bk.se)

MAJ
1 Nose Work 1 Tävling Samtliga Moment, ansvarig Lena Ö
8 Styrelsemöte 19.00-21.00, ansvarig Anki Lindholm
8 Rallylydnad grundkurs 18.00-19.30, ansvarig Kristina Strömberg & Ingela Falk Jensen
9 Skottträning 18.00, ansvarig Marita Teräs (anmäl till info@gnesta-trosa-bk.se)
11 Fixardag 9.30, ansvarig Eva Björk
14 Skottträning 18.00, ansvarig Marita Teräs (anmäl till info@gnesta-trosa-bk.se)
15 Rallylydnad grundkurs 18.00-19.30, ansvarig Kristina Strömberg & Ingela Falk Jensen
22 Rallylydnad grundkurs 18.00-19.30, ansvarig Kristina Strömberg & Ingela Falk Jensen
25 MH uppfödare, ansvarig Helen Magnusson
27 Brukstävling spår lägre/högre, ansvarig Eva Björk
29 Rallylydnad grundkurs 18.00-19.30, ansvarig Kristina Strömberg & Ingela Falk JensenJ

JUNI
4 Medlemsmöte 18.00, ansvarig Anki Lindholm
5 Rallylydnad grundkurs 18.00-19.30, ansvarig Kristina Strömberg & Ingela Falk Jensen
12 Rallylydnad grundkurs 18.00-19.30, ansvarig Kristina Strömberg & Ingela Falk Jensen
13 Styrelsemöte 19.00-21.00, ansvarig Anki Lindholm
15 Brukstävling sök lägre/högre/elit, ansvarig
16 Brukstävling skydd lägre/högre/elit, ansvarig
19 Specialsök grundkurs 18.30-20.45, ansvarig Ulrika Holmberg och Maria Holm 19 Rallylydnad grundkurs 18.00-19.30, ansvarig Kristina Strömberg & Ingela Falk Jensen
28 Sommarläger Nose Work, ansvarig Lena Thunholm och Maria Holm
29 Sommarläger Nose Work, ansvarig Lena Thunholm och Maria Holm
30 Sommarläger Nose Work, ansvarig Lena Thunholm och Maria Holm

JULI
2 Specialsök grundkurs 18.30-20.45, ansvarig Ulrika Holmberg och Maria Holm 4 Nose Work 1 Tävling Enskilda Moment, ansvarig Lena Thunholm
10 Doftprov, ansvarig Marita Teräs

4 Nose Work 1 Tävling Enskilda Moment, ansvarig Lena Thunholm
10 Doftprov, ansvarig Marita Teräs

AUGUSTI
6 Specialsök grundkurs 18.30-20.45, ansvarig Ulrika Holmberg och Maria Holm 8 Specialsök grundkurs 18.30-20.45, ansvarig Ulrika Holmberg och Maria Holm 8 Styrelsemöte 19.00-21.00, ansvarig Anki Lindholm
14 Lydnadstävling startklass/klass 1/klass 2, ansvarig Ulrika Holmberg
17 Nose Work Temadag, ansvarig Maria Holm och Lena Thunholm
20 Valp och Unghundskurs, ansvarig Marita Teräs 23 SM i bruks i Sörmland
24 SM i bruks i Sörmland
25 SM i bruks i Sörmland
27 Valp och Unghundskurs, ansvarig Marita Teräs

SEPTEMBER

3 Valp och Unghundskurs, ansvarig Marita Teräs
10 Valp och Unghundskurs, ansvarig Marita Teräs
12 Styrelsemöte 19.00-21.00, ansvarig Anki Lindholm 17 Valp och Unghundskurs, ansvarig Marita Teräs 18 Medlemsmöte 19.00, ansvarig Anki Lindholm

21 Doftprov, ansvarig Marita Teräs
25 Nose Work 1 Tävling Samtliga Moment, ansvarig Ulrika Holmberg

OKTOBER

8 Specialsök grundkurs, ansvarig Marita Teräs 10 Styrelsemöte 19.00-21.00, ansvarig Anki Lindholm
15 Specialsök grundkurs, ansvarig Marita Teräs
22 Specialsök grundkurs, ansvarig Marita Teräs
26 Nose Work 2 Tävling Samtliga Moment, ansvarig Maria Gabrielsson
29 Specialsök grundkurs, ansvarig Marita Teräs
27 Doftprov, ansvarig Anki Lindholm

NOVEMBER

5 Specialsök grundkurs, ansvarig Marita Teräs 14 Styrelsemöte 19.00-21.00, ansvarig Anki Lindholm

DECEMBER
12 Styrelsemöte 19.00-21.00, ansvarig Anki Lindholm
21 Nose Work 1 & 2 Tävling Samtliga Moment, ansvarig Catrin Englund