Kalender

APRIL
1 Lydnad med Nose work kl.18-20.15, Ansvarig: Kristina Strömberg, Kristine Hagström
2 Personspår kl.10-15, Ansvarig: Anki Lindholm
7 Rallylydnad, öppen träning kl. 18 till ca 20, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
8 Lydnad med Nose work kl.18-20.15, Ansvarig: Kristina Strömberg, Kristine Hagström
11 Uppletande kl.10-15, Ansvarig: Eva Bäckman
12 Rallylydnad kl. 18.15-20.30, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
13 Rallylydnad kl. 18.15-20.30, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
14 Allmänlydnad kl.18-20.15, Ansvarig: Catrin Englund
14 Rallylydnad, öppen träning kl. 18 till ca 20, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
15 Lydnad med Nose work kl.18-20.15, Ansvarig: Kristina Strömberg, Kristine Hagström
18 Uppletande kl.10-15, Ansvarig: Eva Bäckman
19 Kurs i kroppskontroll kl.18-20.15, Ansvarig Catrin Englund
19 Rallylydnad kl. 18.15-20.30, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
20 Rallylydnad kl. 18.15-20.30, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
20 Lydnadscoachningl kl.18-20.30, Ansvarig Catrin Englund
21 Specialsök kl.18-20.15, Ansvarig: Kristina Strömberg
21 Rallylydnad, öppen träning kl. 18 till ca 20, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
22 Lydnad med Nose work kl.18-20.15, Ansvarig: Kristina Strömberg, Kristine Hagström
24 MH, Ansvarig Helen Magnusson/Linda Madsen Nordin.
26 Rallylydnad kl. 18.15-20.30, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
26 Lydnadscoachningl kl.18-20.30, Ansvarig Catrin Englund
27 Rallylydnad kl. 18.15-20.30, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
28 Specialsök kl.18-20.15, Ansvarig: Kristina Strömberg
28 Rallylydnad, öppen träning kl. 18 till ca 20, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
29 Lydnad med Nose work kl.18-20.15, Ansvarig: Kristina Strömberg, Kristine Hagström

MAJ
3 Rallylydnad kl. 18.15-20.30, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
3 Specialsök kl.18-19.30, Ansvarig Marita Teräs
4 Rallylydnad kl. 18.15-20.30, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
5 Allmänlydnad kl.18-20.15, Ansvarig: Catrin Englund
5 Rallylydnad, öppen träning kl. 18 till ca 20, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
7 Nose Work inför doftprovet kl.17-19, Ansvarig: Anki Lindholm
8 Instruktörsutbildning, kl 08.00 – 18.00, ansvarig Anki Lindholm
9 Instruktörsutbildning, kl 08.00 – 18.00, ansvarig Anki Lindholm
10 Rallylydnad kl. 18.15-20.30, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
10 Specialsök kl.18-19.30, Ansvarig Marita Teräs
11 Rallylydnad kl. 18.15-20.30, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
11 Lydnadscoachningl kl.18-20.30, Ansvarig Catrin Englund
12 Specialsök kl.18-20.15, Ansvarig: Kristina Strömberg
12 Rallylydnad, öppen träning kl. 18 till ca 20, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
17 Rallylydnad kl. 18.15-20.30, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
17 Lydnadscoachningl kl.18-20.30, Ansvarig Catrin Englund
17 Specialsök kl.18-19.30, Ansvarig Marita Teräs
18 Rallylydnad kl. 18.15-20.30, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
19 Specialsök kl.18-20.15, Ansvarig: Kristina Strömberg
19 Rallylydnad, öppen träning kl. 18 till ca 20, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
22 Doftprov NW1 NW2 NW3, ansvarig Kristina Strömberg
23 MH, Ansvarig Helen Magnusson/Linda Madsen Nordin.
24 Spår lägre och högre (kväll), ansvarig: Catrin Englund
25 Rallylydnad kl. 18.15-20.30, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
26 Rallylydnad, öppen träning kl. 18 till ca 20, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
31 Spår lägre och högre (kväll), ansvarig: Catrin Englund

JUNI
1 Rallylydnad kl. 18.15-20.30, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
1 Lydnadscoachningl kl.18-20.30, Ansvarig Catrin Englund
2 Specialsök kl.18-20.15, Ansvarig: Kristina Strömberg
2 Rallylydnad, öppen träning kl. 18 till ca 20, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
9 Rallylydnad, öppen träning kl. 18 till ca 20, Ansvarig: Ingela Falk Jensen
12 TEM NW1 utomhus tävling GTBK, ansvarig Kristina Strömberg
19 Sök alla klasser, ansvarig: Catrin Englund
20 Skydd alla klasser, ansvarig: Catrin Englund

JULI

AUGUSTI
15 Allmänlydnad 1 Special, kl 15.00 – 19.00 ansvarig Anki Lindholm
22 Allmänlydnad 1 Special, kl 15.00 – 19.00 ansvarig Anki Lindholm
29 Allmänlydnad 1 Special, kl 15.00 -19.00 ansvarig Anki Lindholm

SEPTEMBER
5 Allmänlydnad 1 Special, kl 15.00 – 19.00 ansvarig Anki Lindholm
12 Examination SBK Instruktörer (varvat inne och ute), kl 08.00 – 17.00 ansvarig Anki Lindholm
13 kl. 17.30-20.30 Aktivitet hundens vecka, ansvarig Marie Eriksson
25 MH, Ansvarig Helen Magnusson/Linda Madsen Nordin.
26 MH, Ansvarig Helen Magnusson/Linda Madsen Nordin.

OKTOBER
2 TSM NW1 tävling Stjärnhov, ansvarig Kristina Strömberg
3 TSM NW2 tävling Stjärnhov, ansvarig Kristina Strömberg
9 MH, Ansvarig Helen Magnusson/Linda Madsen Nordin.

NOVEMBER

DECEMBER